Články odborníků

Naši specialisté se snaží podělit se o nejdůležitější informace získané z dlouhodobé praxe i odborných stomatologických seminářů.

Jako klient máte právo si vybírat podle jakéhokoli kritéria. Ať už se jedná a finanční náročnost, možnost akční nabídky nebo lokalitu kliniky… Dovolte nám, abychom vám připomenuli i další kritéria, která by ve vašem výběru měla hrát snad i důležitější roli.

Jaké jsou výhody a nevýhody bílých zubních výplní oproti amalgámu používanému v minulosti? Mohou jej nahradit ve všech případech? Vydrží stejně dlouho?

Znáte to také? Chodíte ke svému zubaři pravidelně na preventivní prohlídky a po 5 minutách v křesle odcházíte s tím, že všechno je v pořádku? Máte dojem, že vám není věnována taková pozornost, jakou by si váš chrup zasloužil? Je vůbec šance odhalit pouhým pohledem za tak krátkou dobu všechny potenciální problémy?

Rtuť tvořící základní součást amalgámu je jedním z nejjedovatějších prvků. V organismu se dlouhodobě hromadí a otrava se projevuje zažívacími obtížemi, padáním vlasů, různými neurologickými a psychickými obtížemi, chudokrevností a řadou dalších poruch. Obavy ze škodlivosti vedly v severských státech dokonce k částečnému či úplnému zákazu používání amalgámu. Jak je to tedy se škodlivostí amalgámu?

Amalgám v moderní stomatologii představuje spíše historický materiál, který má až na vzácné výjimky vždy nějakou lepší alternativu.

Skloionomerní cement (skloionomer, GIC) je vedle fotokompozitů dalším materiálem pro zhotovování „bílých výplní“.

Fotokompozitní pryskyřice jsou nejčastějším typem bílé výplně. Jedná se o materiál tuhnoucí „na povel“ – při osvitu modrým světlem. Jsou barevně stabilní, dokáží velmi dobře imitovat vzhled vlastního zubu a mohou se bez obav použít i na silně zatěžovaná místa v zadních úsecích chrupu. V naprosté většině situací dnes představují ideální materiál, po kterém sáhneme na prvním místě.

Zubní kaz je bakteriemi způsobené infekční onemocnění, které napadá tvrdé zubní tkáně. Tyto bakterie rozkládají cukry obsažené v potravě za vzniku kyselin, jež rozpouštějí zubní sklovinu. Vedle paradentózy patří zubní kaz u lidí mezi nejčastější onemocnění.

Zubní kartáček nám ulehčuje život už po několik staletí. Nejprve se používal upravený dřevěný žvýkací klacík. Ten se ovšem musel nejprve rozžvýkat. První štětinový zubní kartáček byl vynalezen v Číně v průběhu 15. století. Měl kostěnou nebo bambusovou rukojeť.

Péče o chrup a dásně je jedna z nejdůležitějších forem prevence pro Vaše ústa. Správnou ústní hygienou můžeme odstranit i nepříjemný zápach z úst a zbavit se povlaku jazyka.

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >