Výběr prvního zubního kartáčku, druhy a správná volba

Zubní kartáček nám ulehčuje život už po několik staletí. Nejprve se používal upravený dřevěný žvýkací klacík. Ten se ovšem musel nejprve rozžvýkat. První štětinový zubní kartáček byl vynalezen v Číně v průběhu 15. století. Měl kostěnou nebo bambusovou rukojeť.

Už od prvního zoubku

Péče o mléčné zuby je velmi důležitá. Jejich kvalita má vliv na zdraví chrupu u dospělého člověka. Naši ošetřující lékaři Vás v případě vzniku zubního kazu na problém včas upozorní. K prvnímu čištění dětských zoubků doporučujeme využít silikonové kartáčky. Ty se dají navléci na prst pro větší bezpečí. Dětské zubní kartáčky by měly být měkčí, aby nezraňovaly dásně a zubní krčky. Zubní pasta pro malé děti by měla vždy obsahovat kalcium podporující vznik a vývoj zubní skloviny. Současně nedoporučujeme používat zubní pastu s fluoridem. Malé dítě téměř dvě třetiny zubní pasty při čištění spolkne.

Volba správného kartáčku

Je nutné připomenout, že v první řadě záleží na technice čištění. Kvalita zubního kartáčku není vždy úměrná jeho ceně. Důležité je, aby Vám kartáček dobře padnul do ruky a jeho štětinky nebyly pro Vaše dásně příliš tvrdé. Doporučujeme používat měkké kartáčky s dobrým anatomickým tvarováním. Běžné klasické kartáčky se nyní vyrábí z plastu. Odlišují se nejen tvarem, ale i designem, materiálem či různou velikostí štětin.

Elektrický zubní kartáček

V současnosti si každý může pro pohodlné a rychlé vyčištění zubů zakoupit kartáčky elektrické. Ty podléhají módním trendům. Elektrické kartáčky jsou lehko ovladatelné a běžně provedou několik tisíc pohybů za minutu Jedná se buď o pohyby vibrující anebo rotační. Přestože elektrické kartáčky obecně mohou čištění usnadnit, i jejich používání vyžaduje citlivé a cílené vedení ruky, aby skutečně vyčistily všechna potřebná místa.

Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >