Správné čištění zubů, technika, vytvoření dobrých návyků

Péče o chrup a dásně je jedna z nejdůležitějších forem prevence pro Vaše ústa. Správnou ústní hygienou můžeme odstranit i nepříjemný zápach z úst a zbavit se povlaku jazyka.

Jak často si zuby čistit?

Zuby by si měl každý člověk čistit minimálně dvakrát denně, ideálně však po každém jídle. K největším chybám patří čištění zubů pouze na efekt. Spousta lidí zapomíná na svůj zadní chrup. Uškodit může ovšem i čištění přílišné. Nevhodně používaný tvrdý zubní kartáček může přispět k opotřebení zubní skloviny.

Vytvořte si dobrý návyk

Důležité je vést k správné ústní hygieně děti už od prvních zoubků. I na mléčných zubech záleží a správně vytvořený návyk bude Vašim dětem dobře sloužit po celý život. Stav prvních zubů může totiž výrazně ovlivnit vývoj stálého chrupu.

Správná technika

Přiložte zubní kartáček na chrup těsně u dásně pod úhlem zhruba 45° (směrem k dásni). Štětinky kartáčku se tak ideálně dostanou i do žlábku mezi zubem a dásní. Provádějte pět až deset drobných krouživých či vibračních pohybů na místě. Posuňte se o zub dál a postup opakujte. Speciální péči věnujte i stoličkám, ke kterým je přístup obtížnější. Jejich plošky je třeba důkladně zbavovat zbytků stravy a plaku.

Používejte spíše mírné kroužení, štětinky kartáčku by se měly prohýbat jen mírně. Důležitý není tlak, ale správná technika. K vyčištění mezizubních prostor použijte speciální mezizubní kartáček. Jeho drátek zavádějte v úhlu, který Vám vyhovuje. Do úzkých mezizubních prostor doporučujeme používat dentální nit. Správně vyčištěný chrup nemá na povrchu a při dotyku jazykem je hladký.

I zdánlivě malý rozdíl ve sklonu štětin, držení kartáčku či prováděných pohybech může mít dalekosáhlý vliv na účinnost Vašeho čištění. Správnou techniku Vám ukáže naše dentální hygienistka. A rada na závěr – čištění si první dny trénujte proti zrcadlu. Přestože se ze začátku může zdát obtížné a zdlouhavé, s praxí vše rychle půjde mnohem snáz.

Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >