Postendodoncie, dostavby a čepy

Jde o ošetření zubů se zaplněnými kořenovými kanálky. Podstatou zákroku je usazení speciálních kořenových čepů do jednoho či více kanálků. Následuje obvykle dostavba chybějících částí korunky zubu určená k nábrusu a otisku na korunku.

Snížená pevnost

V případě, že je endodoncie provedena kvalitně, může mrtvý zub i nadále plnit svou funkci. V průběhu ošetření kořenových kanálků však zpravidla musí být odstraněna velká část tvrdých zubních tkání. Zubu se tím pádem snižuje odolnost vůči mechanickému zatížení a stává se křehčím.

Extrakce není vždy nutná

Součástí postendodontického ošetření je proto snaha předejít frakturám endodonticky ošetřených zubů, a vyhnout se tak zbytečnému trhání zubu. Tuto skutečnost proto zohledňujeme při výběru vhodného ošetření. Přizpůsobujeme postupy volené k rekonstrukci zubní korunky, čímž posilujeme odolnost zubu.

Stavět lze i Váš chrup

Korunka sama o sobě dokáže zabránit rozlomení korunkové části zubu. Nicméně i zubní pahýl, který pokrývá a kterým je nesena, musí vykazovat potřebnou míru odolnosti, aby se v krčkové části zubu neodlomil celý i s korunkou. V závislosti na míře destrukce zubního pahýlu se k dostavbám pod korunky využívají bílé dostavbové materiály, amalgámové dostavby a celolité kovové kořenové inlaye, tedy nástavby.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

terixkadls

Paní doktorka je absolutně skvělá. Je milá, ochotná, vše vysvětlí, naprosto bezbolestná péče. Vřele doporučuji :-)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Aida

V květnu loňského roku jsme se s rodinou přestěhovali do Prahy a já jsem hledala dobrou zubařskou ordinaci, ve které by mluvili Anglicky, měli dentální hygienistku a objednávací doba by nebyla delší než 3 týdny. Přes server pro cizince žijící v Praze jsem se dozvěděla o této ordinaci a byla jsem nadšená!!! Můj manžel, já i naše děti chodíme na pravidelné prohlídky a pokud je potřeba i na plomby. Jsme také moc spokojeni s dentální hygienistkou. Mluví plynule Anglicky, školila se v Americe a je moc příjemná. Tuto ordinaci vřele doporučuji.
Hodnoceno na: movetoprague.com
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >