Postendodoncie, dostavby a čepy

Jde o ošetření zubů se zaplněnými kořenovými kanálky. Podstatou zákroku je usazení speciálních kořenových čepů do jednoho či více kanálků. Následuje obvykle dostavba chybějících částí korunky zubu určená k nábrusu a otisku na korunku.

Snížená pevnost

V případě, že je endodoncie provedena kvalitně, může mrtvý zub i nadále plnit svou funkci. V průběhu ošetření kořenových kanálků však zpravidla musí být odstraněna velká část tvrdých zubních tkání. Zubu se tím pádem snižuje odolnost vůči mechanickému zatížení a stává se křehčím.

Extrakce není vždy nutná

Součástí postendodontického ošetření je proto snaha předejít frakturám endodonticky ošetřených zubů, a vyhnout se tak zbytečnému trhání zubu. Tuto skutečnost proto zohledňujeme při výběru vhodného ošetření. Přizpůsobujeme postupy volené k rekonstrukci zubní korunky, čímž posilujeme odolnost zubu.

Stavět lze i Váš chrup

Korunka sama o sobě dokáže zabránit rozlomení korunkové části zubu. Nicméně i zubní pahýl, který pokrývá a kterým je nesena, musí vykazovat potřebnou míru odolnosti, aby se v krčkové části zubu neodlomil celý i s korunkou. V závislosti na míře destrukce zubního pahýlu se k dostavbám pod korunky využívají bílé dostavbové materiály, amalgámové dostavby a celolité kovové kořenové inlaye, tedy nástavby.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Benjamin

Můj čtyřletý kluk nikdy nenechal zubaře, aby se mu podíval do pusy natož aby mu něco vyšetřil nebo dokonce vyvrtal. V téhle ordinaci mají lidi s výborným přístupem. Od recepční, sestřičku po doktora. Doktor byl úplně v klidu, nepospíchal, na syna netlačil a pomalu si ho získal. Dokonce jsme zvládli i několik plomb (jo, je to smůla, ale měl kazy). Je to vážně “rodinná ordinace”.
Hodnoceno na: movetoprague.com
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >