Postendodoncie, dostavby a čepy

Jde o ošetření zubů se zaplněnými kořenovými kanálky. Podstatou zákroku je usazení speciálních kořenových čepů do jednoho či více kanálků. Následuje obvykle dostavba chybějících částí korunky zubu určená k nábrusu a otisku na korunku.

Snížená pevnost

V případě, že je endodoncie provedena kvalitně, může mrtvý zub i nadále plnit svou funkci. V průběhu ošetření kořenových kanálků však zpravidla musí být odstraněna velká část tvrdých zubních tkání. Zubu se tím pádem snižuje odolnost vůči mechanickému zatížení a stává se křehčím.

Extrakce není vždy nutná

Součástí postendodontického ošetření je proto snaha předejít frakturám endodonticky ošetřených zubů, a vyhnout se tak zbytečnému trhání zubu. Tuto skutečnost proto zohledňujeme při výběru vhodného ošetření. Přizpůsobujeme postupy volené k rekonstrukci zubní korunky, čímž posilujeme odolnost zubu.

Stavět lze i Váš chrup

Korunka sama o sobě dokáže zabránit rozlomení korunkové části zubu. Nicméně i zubní pahýl, který pokrývá a kterým je nesena, musí vykazovat potřebnou míru odolnosti, aby se v krčkové části zubu neodlomil celý i s korunkou. V závislosti na míře destrukce zubního pahýlu se k dostavbám pod korunky využívají bílé dostavbové materiály, amalgámové dostavby a celolité kovové kořenové inlaye, tedy nástavby.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

terixkadls

Paní doktorka je absolutně skvělá. Je milá, ochotná, vše vysvětlí, naprosto bezbolestná péče. Vřele doporučuji :-)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Barbara

Po hodinách ukrutných bolestí jsem přišla do COOL LOOK na akutní ošetření zubu, který mi předtím “ošetřili” na poliklinice. Doktor mě okamžitě přijal, zrentgenoval, vysvětlil mi problém, řekl jak bude léčba probíhat a kolik bude stát. V podstatě mi celý zub musel předělat znovu. Trvalo to několik návštěv, ale kdybych přišla hned, mohla jsem si ušetřit spoustu bolesti a frustrace...
Hodnoceno na: movetoprague.com
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >