Preventivní stomatologie a předcházení zubnímu kazu

Jedná se o základní a ve své podstatě nejdůležitější součást celého zubního lékařství. Preventivní stomatologie má zásadní význam pro udržení zdravých zubů a krásného úsměvu. Pouze dodržování správných postupů preventivní stomatologie předchází často nevratným nebo těžko a bolestivě odstranitelným škodám na Vašem chrupu a ústní dutině.

Podstata zubní prevence

Preventivní stomatologie má za úkol především předcházet onemocněním chrupu, tzv. primární prevenci. V případě, že k poškození zubů i přesto dojde, dostává se ke slovu prevence sekundární, jejíž podstatou je onemocnění diagnostikovat a včasným léčením tak předejít jeho zhoršení. Cílem terciární prevence je pak omezení progrese zubního onemocnění a snaha o navrácení chrupu do původního stavu. Regenerace tvrdé zubní tkáně je omezená stejně jako hojivost parodontálních tkání a v naprosté většině tak nelze docílit stavu před onemocněním.

Proč na preventivní prohlídku?

I přes dodržování pečlivé zubní hygieny doporučujeme minimálně dvakrát ročně navštívit zubní ordinaci. Celých 70 % případných potíží Vašeho chrupu je schopen objevit pouze kvalifikovaný stomatolog. Náš zubní specialista při preventivních prohlídkách včas odhalí patologické stavy a případným škodám zamezí nebo jejich postup výrazně zpomalí.

Komplexní stomatologické vyšetření

Naše ordinace Vám nabízí kompletní preventivní prohlídku Vašeho chrupu. Vstupní a preventivní kontrolu provádí náš zubní lékař. Komplexní stomatologické vyšetření, kterým celá procedura začíná, zahrnuje vstupní prohlídku a registraci stavu chrupu pacienta, tzv. zubní kříž. Dále Vám provedeme preventivní ortodontickou prohlídku včetně zhodnocení případných vad a postavení zubů.

V rámci prevence a podrobné diagnostiky Vám náš lékař prohlédne měkké tkáně v oblasti Vašeho obličeje a krku. Kvůli diagnostice potenciálního zubního kazu mezi zuby a pod výplněmi vyhotovíme rentgen zubů (skusový snímek). Speciální péče je věnována místům, kde se často vyskytuje plak a zubní kámen. Celou prohlídku Vašich úst můžete sledovat na monitoru prostřednictvím intraorální kamery.

Zubní prevence v těhotenství

Zvláštní pozornost při prevenci je třeba věnovat těhotným ženám, kterým doporučujeme absolvovat preventivní prohlídku minimálně dvakrát během těhotenství. Součástí preventivních prohlídek těhotných žen je i poučení o následné péči o zuby u jejich dítěte. Během těhotenství dochází v důsledku hormonální činnosti ke zvýšené citlivosti dásně, což se projevuje výskytem otoku a krvácením, doprovázeným mírnou bolestí. Zejména v období těhotenství proto nastávajícím matkám doporučujeme dodržovat pečlivou ústní hygienu.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pavol_C

Již jsem měl tu čest navštěvovat více zubních lékařů v CR i SR no pán doktor je prostě jednička. Podrobně informuje pacienta jaké jsou možnosti léčby,a která je pro něj ta nejvhodnější. Ošetření rychlé, bezbolestné, profesionální. Perfektně vybavená ordinace. Zdravotní sestřička i recepce je super, vstřícná a milá. Mohu jen souhlasit se všemi kladnými příspěvky.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Aida

V květnu loňského roku jsme se s rodinou přestěhovali do Prahy a já jsem hledala dobrou zubařskou ordinaci, ve které by mluvili Anglicky, měli dentální hygienistku a objednávací doba by nebyla delší než 3 týdny. Přes server pro cizince žijící v Praze jsem se dozvěděla o této ordinaci a byla jsem nadšená!!! Můj manžel, já i naše děti chodíme na pravidelné prohlídky a pokud je potřeba i na plomby. Jsme také moc spokojeni s dentální hygienistkou. Mluví plynule Anglicky, školila se v Americe a je moc příjemná. Tuto ordinaci vřele doporučuji.
Hodnoceno na: movetoprague.com

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >