Preventivní stomatologie a předcházení zubnímu kazu

Jedná se o základní a ve své podstatě nejdůležitější součást celého zubního lékařství. Preventivní stomatologie má zásadní význam pro udržení zdravých zubů a krásného úsměvu. Pouze dodržování správných postupů preventivní stomatologie předchází často nevratným nebo těžko a bolestivě odstranitelným škodám na Vašem chrupu a ústní dutině.

Podstata zubní prevence

Preventivní stomatologie má za úkol především předcházet onemocněním chrupu, tzv. primární prevenci. V případě, že k poškození zubů i přesto dojde, dostává se ke slovu prevence sekundární, jejíž podstatou je onemocnění diagnostikovat a včasným léčením tak předejít jeho zhoršení. Cílem terciární prevence je pak omezení progrese zubního onemocnění a snaha o navrácení chrupu do původního stavu. Regenerace tvrdé zubní tkáně je omezená stejně jako hojivost parodontálních tkání a v naprosté většině tak nelze docílit stavu před onemocněním.

Proč na preventivní prohlídku?

I přes dodržování pečlivé zubní hygieny doporučujeme minimálně dvakrát ročně navštívit zubní ordinaci. Celých 70 % případných potíží Vašeho chrupu je schopen objevit pouze kvalifikovaný stomatolog. Náš zubní specialista při preventivních prohlídkách včas odhalí patologické stavy a případným škodám zamezí nebo jejich postup výrazně zpomalí.

Komplexní stomatologické vyšetření

Naše ordinace Vám nabízí kompletní preventivní prohlídku Vašeho chrupu. Vstupní a preventivní kontrolu provádí náš zubní lékař. Komplexní stomatologické vyšetření, kterým celá procedura začíná, zahrnuje vstupní prohlídku a registraci stavu chrupu pacienta, tzv. zubní kříž. Dále Vám provedeme preventivní ortodontickou prohlídku včetně zhodnocení případných vad a postavení zubů.

V rámci prevence a podrobné diagnostiky Vám náš lékař prohlédne měkké tkáně v oblasti Vašeho obličeje a krku. Kvůli diagnostice potenciálního zubního kazu mezi zuby a pod výplněmi vyhotovíme rentgen zubů (skusový snímek). Speciální péče je věnována místům, kde se často vyskytuje plak a zubní kámen. Celou prohlídku Vašich úst můžete sledovat na monitoru prostřednictvím intraorální kamery.

Zubní prevence v těhotenství

Zvláštní pozornost při prevenci je třeba věnovat těhotným ženám, kterým doporučujeme absolvovat preventivní prohlídku minimálně dvakrát během těhotenství. Součástí preventivních prohlídek těhotných žen je i poučení o následné péči o zuby u jejich dítěte. Během těhotenství dochází v důsledku hormonální činnosti ke zvýšené citlivosti dásně, což se projevuje výskytem otoku a krvácením, doprovázeným mírnou bolestí. Zejména v období těhotenství proto nastávajícím matkám doporučujeme dodržovat pečlivou ústní hygienu.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pavel Trantina

Ačkoliv pouze rok po škole, je vidět že zahraniční stáže mu daly hodně. Ať už na pohotovosti, kde mi pomohl poprvé, nebo později na klinice, kde mi trpělivě dvě hodiny čistil zubní kanálky, vždy měl velmi citlivý, profesionální přístup. S moderním vybavením ordinace je téměř srostlý. A sestřička je navíc velká humoristka. :)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Aida

V květnu loňského roku jsme se s rodinou přestěhovali do Prahy a já jsem hledala dobrou zubařskou ordinaci, ve které by mluvili Anglicky, měli dentální hygienistku a objednávací doba by nebyla delší než 3 týdny. Přes server pro cizince žijící v Praze jsem se dozvěděla o této ordinaci a byla jsem nadšená!!! Můj manžel, já i naše děti chodíme na pravidelné prohlídky a pokud je potřeba i na plomby. Jsme také moc spokojeni s dentální hygienistkou. Mluví plynule Anglicky, školila se v Americe a je moc příjemná. Tuto ordinaci vřele doporučuji.
Hodnoceno na: movetoprague.com

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >