Protetika, spektrum zubních náhrad na míru

Úkolem protetiky je nahradit chybějící zub, skupinu zubů, případně takovou část zubu, která byla znehodnocena zubním kazem nebo úrazem.

Fazeta

Fazeta je tenký plátek keramiky, který může změnit tvar nebo barvu zubu. Lepí se na přední viditelnou část chrupu, a to ve frontálním úseku horní i dolní čelisti. Keramické fazety bez problému zakryjí veškeré skvrny, barevné vady nebo defekty. Navíc se jimi dají korigovat například velké mezery mezi zuby.

Keramické fazety Vám na míru zhotovíme v zubní laboratoři. Samotné ošetření začíná jemným obroušením přední části zubu, a to do hloubky zhruba 0,6 mm. Na obroušený zub se poté fazeta pečlivě přilepí. Pacient vnímá fazetu jako vlastní zub a pouhým okem je nerozpoznatelná.

Na míru a na dlouho

Naše zubní ordinace disponuje vysoce kvalitními keramickými fazetami s dlouhodobou životností. Před samotným zákrokem s Vámi vybereme správný barevný odstín keramických fazet a ty poté aplikujeme tak, abychom minimalizovali nebezpečí jejich uvolnění. Samotným ošetřením však naše péče o zuby nekončí.

I nadále dbáme o zachování stabilního odstínu, kvality a funkčnosti. Životnost keramických fazet je závislá na péči o zuby. Doporučujeme proto zejména dokonalou ústní hygienu a opatrné kousání při konzumaci tuhých potravin.

Zubní korunka

Jedná se o protetický výrobek, který tvoří umělý plášť ošetřovaného zubu. Svým tvarem a barvou by měl zcela věrně napodobit původní zub. Keramickými zubními korunkami lze nahradit poškozené zuby, kterým zůstal zachovaný kořen. Pokud zub chybí celý, používáme umělou zubní korunku jako součást zubního implantátu. Tato varianta je nejlepším řešením při úplné ztrátě zubu jak po stránce estetické, tak i funkční.

Bezbolestná korunovace

Na rozdíl od fazet nahrazují korunky zub jako celek. Slouží rovněž jako pilířová konstrukce fixních můstků. Náš stomatolog Vám ošetření provede v lokální anestezii. Po zbroušení zubu do požadovaného tvaru Vám korunku aplikuje tak, abyste oproti původnímu zubu i nadále nepociťovali rozdíl ve stavbě Vašeho chrupu. I zde doporučujeme po zákroku dbát na péči o zuby, dodržovat pečlivou ústní hygienu, a to zejména u ošetřeného zubu.

Můstek

Zubní můstky slouží k náhradě jednoho nebo více ztracených zubů a jsou pevně fixovány na zuby, které mezeru v chrupu ohraničují. K jeho zhotovení Vám obrousíme nejméně 2 zuby sousedící s mezerou po ztraceném zubu. Na obroušené zuby Vám zhotovíme korunky. Můstky byly hojně užívány v minulosti, dnes jsou ztracené zuby většinou nahrazovány pomocí zubních implantátů.

Jsou ale situace, kdy můstek představuje efektivnější variantu ošetření. Materiály na zhotovení korunek i můstků konzultujeme s pacientem. Naším cílem je vždy zachránit poškozené zuby a zároveň obnovit jejich funkci i vzhled.

Inlay, onlay, overlay

Inlay, onlay a overlay jsou rekonstrukce, které se používají při rozsáhlejších defektech zubu a pokud má pacient zájem o vysoce estetický výsledek. Představují přechod mezi ošetřením zubu prostou výplní a ošetřením umělou korunkou. Jsou vhodnou trvanlivější variantou k rozsáhlým kompozitním výplním a absolutně vhodnou variantou k rozsáhlým amalgámovým dostavbám. Oproti korunkám představují šetrnější alternativu, protože není nutné zub zbrousit po celém obvodu. Jsou zhotovovány v zubní laboratoři na základě otisku a následně jsou vlepeny do zubu nebo na zub. Inlay je nejmenší z těchto náhrad, onlay nahrazuje minimálně jeden celý hrbolek a overlay je rekonstrukcí celé kousací plochy zubu.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Ščepánková Nikola

Pana doktora navštevuji víc než rok na Praze 7 a jsem moc spokojená. Pan doktor je ochotný, během ošetření velice citlivý, vše dopodrobna vysvětlí a je vidět, že má o pacienty zájem. Prostředí ve kterém pracuje je moderně vybaveno a ostatní personál je taky příjemný. Doporučuji!
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >