Záchovná stomatologie

Podstatou záchovné stomatologie je snaha o udržení relativně zdravých i poškozených zubů co nejdéle v ústech. Ošetření se týká nejčastěji zubů, které jsou poškozeny zubním kazem anebo úrazem.

Co záchovná stomatologie zahrnuje

Záchovná stomatologie se zabývá nejen péčí o zdravý chrup, ale i léčbou nemocných a poškozených zubů. Kromě léčby zubního kazu se záchovná stomatologie zaměřuje na prevenci, diagnostiku a terapii zubních defektů.

Zubní kaz

Nejrozšířenější chorobou ústní dutiny je zubní kaz. V případě lehčího poškození, které nezasahuje do nervového systému zubu, lze defekty řešit výplní. Zubní plak obsahuje velké množství bakterií a mikroorganismů, které mají negativní vliv na povrch zubů. Bakterie uvolňují toxické látky a mění cukry v kyseliny. Narušený povrch chrupu pak nedokáže zabránit průniku bakterií dovnitř zubu, kde se následně vytvoří kaz.

Nenáročná záchovná prohlídka

V naší ordinaci se při ošetření snažíme především o zachování co největší části vlastních, dosud nepoškozených zubních tkání. Provedeme Vám ošetření zubního kazu, vrozených defektů skloviny, erozí, úrazů a prevenci jejich komplikací. V případě lehčího poškození nezasahujícího nervový systém zubu vyřešíme takovéto defekty výplní (plombou). Celý zákrok provádíme v zájmu Vašeho pohodlí za pomoci anestezie.

Fotokompozitní (bílá) výplň je vytvořená z dentálních pryskyřic vytvrzovaných světlem. Je vysoce estetická a zhotovená přesně v barvě Vašeho zubu. Tím se zásadně liší od amalgámových výplní, které mají tmavé zabarvení a vyžadují navíc větší preparaci. Fotokompozitní výplň tuhne prostřednictvím světla, což Vám umožní jíst ihned po ošetření.

Celý zákrok může trvat velmi rozdílnou dobu v závislosti na rozsahu zubního kazu. V případě aplikování amalgámové výplně doporučujeme 2 hodiny nekousat. Pokud je zákrok prováděn pod lokální anestezií, není vhodné po výše uvedenou dobu konzumovat horké nápoje.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Ščepánková Nikola

Pana doktora navštevuji víc než rok na Praze 7 a jsem moc spokojená. Pan doktor je ochotný, během ošetření velice citlivý, vše dopodrobna vysvětlí a je vidět, že má o pacienty zájem. Prostředí ve kterém pracuje je moderně vybaveno a ostatní personál je taky příjemný. Doporučuji!
Hodnoceno na: znamylekar.cz
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >