Záchovná stomatologie

Podstatou záchovné stomatologie je snaha o udržení relativně zdravých i poškozených zubů co nejdéle v ústech. Ošetření se týká nejčastěji zubů, které jsou poškozeny zubním kazem anebo úrazem.

Co záchovná stomatologie zahrnuje

Záchovná stomatologie se zabývá nejen péčí o zdravý chrup, ale i léčbou nemocných a poškozených zubů. Kromě léčby zubního kazu se záchovná stomatologie zaměřuje na prevenci, diagnostiku a terapii zubních defektů.

Zubní kaz

Nejrozšířenější chorobou ústní dutiny je zubní kaz. V případě lehčího poškození, které nezasahuje do nervového systému zubu, lze defekty řešit výplní. Zubní plak obsahuje velké množství bakterií a mikroorganismů, které mají negativní vliv na povrch zubů. Bakterie uvolňují toxické látky a mění cukry v kyseliny. Narušený povrch chrupu pak nedokáže zabránit průniku bakterií dovnitř zubu, kde se následně vytvoří kaz.

Nenáročná záchovná prohlídka

V naší ordinaci se při ošetření snažíme především o zachování co největší části vlastních, dosud nepoškozených zubních tkání. Provedeme Vám ošetření zubního kazu, vrozených defektů skloviny, erozí, úrazů a prevenci jejich komplikací. V případě lehčího poškození nezasahujícího nervový systém zubu vyřešíme takovéto defekty výplní (plombou). Celý zákrok provádíme v zájmu Vašeho pohodlí za pomoci anestezie.

Fotokompozitní (bílá) výplň je vytvořená z dentálních pryskyřic vytvrzovaných světlem. Je vysoce estetická a zhotovená přesně v barvě Vašeho zubu. Tím se zásadně liší od amalgámových výplní, které mají tmavé zabarvení a vyžadují navíc větší preparaci. Fotokompozitní výplň tuhne prostřednictvím světla, což Vám umožní jíst ihned po ošetření.

Celý zákrok může trvat velmi rozdílnou dobu v závislosti na rozsahu zubního kazu. V případě aplikování amalgámové výplně doporučujeme 2 hodiny nekousat. Pokud je zákrok prováděn pod lokální anestezií, není vhodné po výše uvedenou dobu konzumovat horké nápoje.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pavel Trantina

Ačkoliv pouze rok po škole, je vidět že zahraniční stáže mu daly hodně. Ať už na pohotovosti, kde mi pomohl poprvé, nebo později na klinice, kde mi trpělivě dvě hodiny čistil zubní kanálky, vždy měl velmi citlivý, profesionální přístup. S moderním vybavením ordinace je téměř srostlý. A sestřička je navíc velká humoristka. :)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Aida

V květnu loňského roku jsme se s rodinou přestěhovali do Prahy a já jsem hledala dobrou zubařskou ordinaci, ve které by mluvili Anglicky, měli dentální hygienistku a objednávací doba by nebyla delší než 3 týdny. Přes server pro cizince žijící v Praze jsem se dozvěděla o této ordinaci a byla jsem nadšená!!! Můj manžel, já i naše děti chodíme na pravidelné prohlídky a pokud je potřeba i na plomby. Jsme také moc spokojeni s dentální hygienistkou. Mluví plynule Anglicky, školila se v Americe a je moc příjemná. Tuto ordinaci vřele doporučuji.
Hodnoceno na: movetoprague.com
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >