Záchovná stomatologie

Podstatou záchovné stomatologie je snaha o udržení relativně zdravých i poškozených zubů co nejdéle v ústech. Ošetření se týká nejčastěji zubů, které jsou poškozeny zubním kazem anebo úrazem.

Co záchovná stomatologie zahrnuje

Záchovná stomatologie se zabývá nejen péčí o zdravý chrup, ale i léčbou nemocných a poškozených zubů. Kromě léčby zubního kazu se záchovná stomatologie zaměřuje na prevenci, diagnostiku a terapii zubních defektů.

Zubní kaz

Nejrozšířenější chorobou ústní dutiny je zubní kaz. V případě lehčího poškození, které nezasahuje do nervového systému zubu, lze defekty řešit výplní. Zubní plak obsahuje velké množství bakterií a mikroorganismů, které mají negativní vliv na povrch zubů. Bakterie uvolňují toxické látky a mění cukry v kyseliny. Narušený povrch chrupu pak nedokáže zabránit průniku bakterií dovnitř zubu, kde se následně vytvoří kaz.

Nenáročná záchovná prohlídka

V naší ordinaci se při ošetření snažíme především o zachování co největší části vlastních, dosud nepoškozených zubních tkání. Provedeme Vám ošetření zubního kazu, vrozených defektů skloviny, erozí, úrazů a prevenci jejich komplikací. V případě lehčího poškození nezasahujícího nervový systém zubu vyřešíme takovéto defekty výplní (plombou). Celý zákrok provádíme v zájmu Vašeho pohodlí za pomoci anestezie.

Fotokompozitní (bílá) výplň je vytvořená z dentálních pryskyřic vytvrzovaných světlem. Je vysoce estetická a zhotovená přesně v barvě Vašeho zubu. Tím se zásadně liší od amalgámových výplní, které mají tmavé zabarvení a vyžadují navíc větší preparaci. Fotokompozitní výplň tuhne prostřednictvím světla, což Vám umožní jíst ihned po ošetření.

Celý zákrok může trvat velmi rozdílnou dobu v závislosti na rozsahu zubního kazu. V případě aplikování amalgámové výplně doporučujeme 2 hodiny nekousat. Pokud je zákrok prováděn pod lokální anestezií, není vhodné po výše uvedenou dobu konzumovat horké nápoje.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

terixkadls

Paní doktorka je absolutně skvělá. Je milá, ochotná, vše vysvětlí, naprosto bezbolestná péče. Vřele doporučuji :-)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Barbara

Po hodinách ukrutných bolestí jsem přišla do COOL LOOK na akutní ošetření zubu, který mi předtím “ošetřili” na poliklinice. Doktor mě okamžitě přijal, zrentgenoval, vysvětlil mi problém, řekl jak bude léčba probíhat a kolik bude stát. V podstatě mi celý zub musel předělat znovu. Trvalo to několik návštěv, ale kdybych přišla hned, mohla jsem si ušetřit spoustu bolesti a frustrace...
Hodnoceno na: movetoprague.com
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >