Přístrojové vybavení

_MG_5270
_MG_5270

Naše zubní ordinace jsou díky špičkovému vybavení připravené provádět i ty nejkomplikovanější zákroky. Například pro dokonalý přehled o právě prováděném stomatologickém výkonu jsme vybaveni intraorální kamerou, která přenáší obraz z ústní dutiny na monitor přímo před oči pacienta.

Zubní křeslo Sternweber S300

Toto moderní křeslo vyniká širokými možnostmi polohování a zajišťuje tak pacientovi větší pohodlí i při déletrvajícím ošetření. Většina zákroků standardně probíhá vleže, což je pohodlnější pro pacienta i lékaře. Dobrý přehled a přístup k zubům umožňuje provést kvalitní a trvanlivé ošetření.

_MG_5293
_MG_5293

Mikroskopy Zeiss OPMI pico, Zeiss OPMI pico MORA

Tento špičkový mikroskop umožňuje mnohonásobné zvětšení a posouvá léčebné možnosti na nové hranice. Největším přínosem je pro endodontické a reendodontické ošetření, kdy umožňuje ošetření i komplikovaných situací jako je rozvětvení kořenových kanálků nebo odstranění staré kořenové výplně. Ošetření s použitím mikroskopu je vždy kvalitnější a trvanlivější, v některých případech mikroskop umožní zachránit zuby, které by bez něj již zachránit nešly. Uplatnění nachází i u ostatních náročnějších zákroků.

_MG_5269
_MG_5269

Digitální panoramatický RTG – Vatech PCH-2500

Během 15 sekund a při minimální dávce záření se zhotoví digitální panoramatický snímek obou čelistí, chrupu, čelistních kloubů, čelistní dutiny a dutiny nosní.

io-rtg
io-rtg

Digitální intraorální RTG – Expert DC Gendex

Místo klasické filmové fólie citlivé na rentgenové záření se využívá speciální senzor, který převádí zachycené záření do digitální podoby. Snímek se díky tomu ihned zobrazuje na monitoru počítače, odpadá nutnost vyvolávání, potřebné informace jsou bez prodlení k dispozici. Pro přesnější odečítání lze snímky v počítači libovolně zvětšovat, zmenšovat, vybarvit, vybrané detaily prohlížet pod lupou atd. Obrovským přínosem radioviziografie pro pacienta je fakt, že díky vysoké citlivosti senzorů je možné redukovat dávky rentgenového záření, kterým je pacient vystavován, až na desetinu ve srovnání se snímkováním na filmovou fólii.

stroj7
stroj7

Strojová endodoncie – Gold a Silver Reciproc – VDW

Endodoncie zahrnuje ošetření kořenových kanálků probíhajících uvnitř zubu. V těchto kanálcích probíhá zubní dřeň, která je u zubních zánětů odstraněna, a vzniká tak prostor. Ten je nutné ošetřit, rozšířit, vyčistit a poté zaplnit, aby zub mohl fungovat dál. Strojové ošetření kořenových kanálků nabízí možnost lepšího pročištění, rozšíření, a tedy i zjednodušení značně složitého kořenového systému, a připravuje tak ideální podmínky pro zaplnění kořenových kanálků.

_MG_5301
_MG_5301

SybronEndo elementsfree

Přístrojová termická obturace – plnění kořenových kanálků tekutou gutaperčou zahřátou mimo kořenový kanálek nebo v kořenovém kanálku. Systém Sybronendo Elements Free představuje novou generaci v horkých gutaperčových zařízeních. 

apexlokator-raypex
apexlokator-raypex

Apexlokátor – Raypex 5 – VDW

Tento přístroj se využívá při endodontickém ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a k lokalizaci tzv. foramen apicale, což je úzký otvor na hrotu zubního kořene, kterým prochází z okolní kosti do dutiny uvnitř zubu (zubní dřeně) vyživující cévy a nervy. Pro dlouhodobý úspěch endodontického ošetření je klíčové ošetřit a vyplnit kořenový kanálek přesně k tomuto zúžení. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence (odporu) mezi dvěma elektrodami. Pacientovi je zavěšen do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda. Druhá elektroda je napojena na nástroj, kterým je kořen zubu ošetřován. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné.

kamera
kamera

Intraorální kamera – Gendex

Zařízení, které umožňuje zobrazit těžko dostupná a viditelná místa v ústech na monitoru. Pomáhá tak pacientovi vidět to, co vidí lékař. Lékař může proto zcela jasně vysvětlit aktuální problémy a způsob ošetření.

monitor
monitor

Monitor

Monitor je umístěn přímo před očima pacienta. Ten může prostřednictvím intraorální kamery na monitoru sledovat přesný postup našeho zubního lékaře a klást mu tak případné dotazy k právě prováděným zákrokům.

stroj2
stroj2

Elektrokauter ART

Toto zařízení se používá k ošetření měkkých tkání (dásně, slizniční řasy). Přístroj pracuje s vysokofrekvenčním elektrickým proudem a lze ho využít ke koagulaci (stavění krvácení) nebo k řezu. Výhodou řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost než při použití klasických chirurgických nástrojů (skalpelů) a rychlejší hojení. Upravovaná tkáň v průběhu řezu a hlavně bezprostředně po něm nekrvácí, což umožňuje provést při jednom sezení výkony, které by při použití klasických řezných nástrojů vyžadovaly rozložení do dvou návštěv s několikadenním odstupem na hojení ošetřované měkké tkáně.

CapMix
CapMix

CapMix – 3M Espe

Míchačka kapslí pro amalgam, skloionomerní cement a jiné kapslové materiály.

pentamix
pentamix

Pentamix 3 – 3M Espe

Rychlý automatický míchací přístroj, který zajistí vysokou kvalitu míchání otiskovacích hmot a nejvyšší výkonnost. Materiály jsou bez vzduchových bublin, které by mohly nepříznivě ovlivnit přesnost otisku.

_MG_5256
_MG_5256

AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER

AIRFLOW® Prophylaxis Master je poslední inovací od švýcarské firmy EMS. Unikátní řešení pro zubní kazy, prevenci parodontálních onemocnění a jejich údržbu. Přístroj se vyznačuje jedinečnou ergonomií, vysokou přesností a dodržením nejvyšších hygienických standardů. AIRFLOW® Prophylaxis Master byl navržen s nejvyššími standardy výkonu, bezpečnosti a komfortu. Speciálně vyvinutý tak, aby vyhovoval 3 hlavním ošetřením v protokolu Guided Biofilm Therapy.

AIRFLOW® Plus prášek pohodlně a bezpečně odstraňuje biofilm, pigmentace a čerstvě kalcifikovaný zubní kámen supra- a subgingiválně se sníženou potřebou použití ručního a přístrojového scalingu. Už žádné gumové kalíšky, kartáčky a lešticí pasty. PIEZON® NO PAIN s koncovkou PS přináší minimálně invazivní scaling, kde je potřeba. Ošetření je prováděno s regulovanou teplotou vody a aktivuje se bezdrátovým nožním spínačem.