Zubní kaz

zubni kaz
zubni kaz

Jednou z nejrozšířenějších nemocí ústní dutiny je zubní kaz, který může vzniknout jak na zdravém zubu, tak i pod či podél již zhotovené výplně.

V naší ordinaci se při ošetření snažíme především o zachování co největší části vlastních, dosud nepoškozených zubních tkání. Šetrné ošetření nám umožňují moderní estetické fotokompozitní výplně, tzv. „bílé plomby“. Narozdíl od amalgámových výplní se se se zubem  pojí tzv. adhezivní vazbou, jinými slovy poškozený zub nejenom vycpávají, ale zároveň jej vyztužují. Je to cesta jak předejít prasknutí opravovaného zubu.

Jak to probíhá?

Celý výkon provádíme v zájmu Vašeho pohodlí a komfortu za pomoci lokální anestezie, která zajistí, že samotné vrtání zubu je zcela bezbolestné . Preparace (vrtání) odstraní kazem poškozené tkáně včetně případných starých výplní. Vzniklý defekt se pak nahradí výplní, která se vymodeluje do původního tvaru zubu, tak aby nepřekážela ve skusu. Na závěr se povrch ještě vyleští. Neodmyslitelnou pomůckou u tohoto výkonu je kofferdam. Tato gumová blána izoluje operační pole a u plombování nám zaručuje 100% suchost.

Celý zákrok může trvat velmi rozdílnou dobu v závislosti na rozsahu zubního kazu. V zájmu efektivity práce, úspory času a i financií klienta, často provádíme tzv. blokové sanace, tudíž ošetření vícero zubů v rámci jednoho ošetření.

Fotokompozitní výplň

Fotokompozitní „bílá“ výplň je tvořena směsí dentálních pryskyřic a skel a je vytvrzovaná světlem. Je vysoce estetická a za použití různých barevných odstínů umožňuje velice věrohodně napodobit individuální barvu Vašeho zubu. Po zhotovení je možno na ni okamžitě kousat.