Bělení zubů

beleni
beleni

Bělení zubů je velmi oblíbený estetický zákrok, který vám pomůže k zářivému úsměvu. V našich ordinacích využíváme pouze osvědčené a zdravotně nezávadné bělicí techniky. Díky tomu můžeme garantovat trvalé a viditelné výsledky. Celý proces je jednoduchý, účinný, rychlý a bezbolestný.

Kombinované bělení zubů

Nejoblíbenější a nejúčinnější bělení je kombinované Pure whitening. Kombinované bělení zubů probíhá tak, že se pacient objedná na otisk zubů (zhruba 15-30 minut), aby bělicí nosiče na horní i dolní čelist perfektně seděly. Zhruba za týden pacient obdrží individuální nosiče a bělicí gely (16% karbamid peroxid). Po dobu 14 dní se před spaním nosiče s gelem nasadí na vyčištěné zuby, gel účinkuje celou noc. Následuje ordinační bělení (1,5 hodiny), během kterého dochází ke stabilizaci výsledku vybělených zubů. Ordinační bělení je bezbolestné. Pokud byly zuby před bělením výrazně zabarveny, je možné po ordinačním bělení pokračovat další 3 noci v domácím bělení.

Kombinované bělení zubů Pure whitening garantuje skvělý výsledek a jeho trvanlivost.

Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů probíhá tak, že se pacient objedná na otisk zubů (zhruba 15-30 minut), aby bělicí nosiče na horní i dolní čelist perfektně seděly. Zhruba za týden pacient obdrží individuální nosiče a bělicí gely (16% karbamid peroxid). Po dobu 14 dní se před spaním nosiče s gelem nasadí na vyčištěné zuby, gel účinkuje celou noc.

Obecné informace

Před bělením je nutná dentální hygiena (poslední návštěva nejpozději půl roku před zahájením bělení). Pokud jsou se zubním lékařem naplánovány opravy zubů v předním úseku chrupu, nejprve se přistupuje k bělení zubů a následně k léčbě. 

Během bělicí kúry se může objevit dočasná citlivost zubů, která odezní po ukončení bělení.

Při bělení se nevybělí implantáty, můstky, korunky, kompozitní výplně zubů.

Není nutné dodržovat bílou dietu, přesto doporučujeme omezit v době bělení kouření a konzumaci silně barevných nápojů a pokrmů (kari, cola, zelený čaj…)

Kontraindikací k bělení je těhotenství. Bělení je vhodné od 18 let, u mladších osob pouze se souhlasem zákonného zástupce.

K udržení stejného odstínu je vhodné zhruba 1x ročně zuby dobělit, a to pomocí domácího bělení – gel se aplikuje na 2-3 noci do již zhotovených nosičů.