Fazeta

fazety
fazety

Fazeta je tenký plátek keramiky, kterým můžeme korigovat tvar, velikost nebo barvu zubu. Používá se v přední viditelné části chrupu, tedy ve frontálním úseku horní či dolní čelisti.

Keramické fazety bez problému překryjí skvrny, barevné vady nebo defekty. Navíc se jimi dají uzavřít například velké mezery mezi zuby.

Jak to probíhá?

Před samotným zákrokem Vám lze ukázat přibližný budoucí vzhled zubů pomocí plastové formy, kterou může na přání pacienta zhotovit v zubní laboratoři laborant. Dále se vybere vhodný barevný odstín. Po jemném obroušení přední části zubu a po otisku se na zub nalepí provizorium. Laboratorním zhotovení a případná individualizace (pacient v laboratoři) může trvat něco přes týden. Pak se na obroušený zub natmelí definitivní práce. Pacient vnímá fazetu jako vlastní zub a pouhým okem je nerozpoznatelná.

Na míru a na dlouho

Samotným ošetřením však péče o zuby nekončí. I nadále dbáme o zachování stabilního odstínu, kvality a funkčnosti. Životnost keramických faset je závislá na péči o zuby. Doporučujeme proto zejména dokonalou ústní hygienu a opatrné ukusování (typicky například jablka).