Dětská stomatologie

Dětská stomatologie je oborem zabývajícím se péčí o zuby u dětských pacientů. V naší ordinaci sledujeme vývoj jejich chrupu a napomáháme předcházet rozvoji ortodontických vad. I přes fakt, že mléčné zuby jsou dočasné, péče o ně je v dětském věku velmi důležitá zejména pro správný vývoj a růst stálých zubů.

Prevence na prvním místě

V první řadě se soustředíme na prevenci a výživové poradenství. Snažíme se zamezit vzniku zubního kazu už od prvních zoubků Vašeho dítěte. Péčí o dětské zoubky a dodržováním dentální hygieny můžete výrazně ovlivnit stav chrupu svého dítěte v dospělosti.

Poprvé k dětskému zubaři

Návštěva dětského stomatologa by měla proběhnout již v prvním roce Vašeho dítěte. V naší zubní ordinaci dbáme především na to, aby jeho seznámení s prostředím ordinace proběhlo zcela klidně. Navodíme příjemnou atmosféru a pohodu. V rámci první prohlídky Vám náš dětský stomatolog poradí, jakým způsobem nejlépe čistit zoubky Vašeho dítěte, jaký zubní kartáček pro mléčné zuby používat nebo Vám objasní problematiku dětské dentální hygieny. Rovněž klademe důraz na získání důvěry dítěte, která ovlivňuje další spolupráci při ošetření. Soustředíme se na citlivý přístup k dětem, ale i informovanost rodičů dítěte.

U nás se děti nebojí

Při prohlídkách dbáme na to, abychom Vaše dítě zbavili strachu ze zubního lékaře. Naše zubní ordinace přistupuje k dětským pacientům zcela individuálně. Pokud Vaše dítě nemá doposud žádnou zkušenost s návštěvou dětského zubaře, snažíme se o to, aby si z první návštěvy neodneslo negativní zážitky. Pokud je již nutný zákrok, dítěti je vše srozumitelně vysvětleno. Součástí naší dětské stomatologie je i pravidelná ústní hygiena včetně stanovení správných hygienických i vhodných stravovacích návyků.

Správná péče o zuby Vašich dětí

Dětského zubaře byste měli navštěvovat pravidelně a na dětské preventivní prohlídky docházet dvakrát ročně, a to každých šest měsíců. Mléčné zuby hrají důležitou úlohu při žvýkání potravy, ovlivňují vývoj čelistí, postavení stálých zubů i rozvoj řeči a tvoření slov. Proto je nutné o mléčné zuby pečovat a zabraňovat jejich předčasné ztrátě. Stejně jako u dospělých je důležitá správná ústní hygiena. Doporučujeme pečovat o dětské zoubky již v batolecím věku. Čištění mléčných zubů by nejprve měli provádět rodiče. Pro první zoubky je nejvýhodnější čištění malými kroužky téměř na místě. Nemělo by způsobovat bolest zubů a být nikterak nepříjemné. Pokud se dítěti protiví používání zubní pasty, pro začátek stačí jen kartáček a voda. Postupem času by péči o zuby mělo převzít samo dítě.

Dětský zubní kartáček

K prvnímu čištění dětských zoubků doporučujeme využít silikonové kartáčky. Ty se dají pro větší bezpečí navléci na prst. Dětské zubní kartáčky a zubní pasty jsou předpokladem správné péče o chrup Vašeho dítěte. Ústní dutina dítěte je mnohem citlivější a kvůli teprve začínajícímu růstu mléčných zoubků je důležité věnovat pozornost správné tvrdosti vláken. Kartáčky pro děti by měly mít čisticí část co nejmenší, aby se s ním dalo v drobných dětských ústech manipulovat. Pro děti je ideální větší držátko pro lepší uchopení.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Barbara

Po hodinách ukrutných bolestí jsem přišla do COOL LOOK na akutní ošetření zubu, který mi předtím “ošetřili” na poliklinice. Doktor mě okamžitě přijal, zrentgenoval, vysvětlil mi problém, řekl jak bude léčba probíhat a kolik bude stát. V podstatě mi celý zub musel předělat znovu. Trvalo to několik návštěv, ale kdybych přišla hned, mohla jsem si ušetřit spoustu bolesti a frustrace...
Hodnoceno na: movetoprague.com

Benjamin

Můj čtyřletý kluk nikdy nenechal zubaře, aby se mu podíval do pusy natož aby mu něco vyšetřil nebo dokonce vyvrtal. V téhle ordinaci mají lidi s výborným přístupem. Od recepční, sestřičku po doktora. Doktor byl úplně v klidu, nepospíchal, na syna netlačil a pomalu si ho získal. Dokonce jsme zvládli i několik plomb (jo, je to smůla, ale měl kazy). Je to vážně “rodinná ordinace”.
Hodnoceno na: movetoprague.com

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >