Dětská stomatologie

Dětská stomatologie je oborem zabývajícím se péčí o zuby u dětských pacientů. V naší ordinaci sledujeme vývoj jejich chrupu a napomáháme předcházet rozvoji ortodontických vad. I přes fakt, že mléčné zuby jsou dočasné, péče o ně je v dětském věku velmi důležitá zejména pro správný vývoj a růst stálých zubů.

Prevence na prvním místě

V první řadě se soustředíme na prevenci a výživové poradenství. Snažíme se zamezit vzniku zubního kazu už od prvních zoubků Vašeho dítěte. Péčí o dětské zoubky a dodržováním dentální hygieny můžete výrazně ovlivnit stav chrupu svého dítěte v dospělosti.

Poprvé k dětskému zubaři

Návštěva dětského stomatologa by měla proběhnout již v prvním roce Vašeho dítěte. V naší zubní ordinaci dbáme především na to, aby jeho seznámení s prostředím ordinace proběhlo zcela klidně. Navodíme příjemnou atmosféru a pohodu. V rámci první prohlídky Vám náš dětský stomatolog poradí, jakým způsobem nejlépe čistit zoubky Vašeho dítěte, jaký zubní kartáček pro mléčné zuby používat nebo Vám objasní problematiku dětské dentální hygieny. Rovněž klademe důraz na získání důvěry dítěte, která ovlivňuje další spolupráci při ošetření. Soustředíme se na citlivý přístup k dětem, ale i informovanost rodičů dítěte.

U nás se děti nebojí

Při prohlídkách dbáme na to, abychom Vaše dítě zbavili strachu ze zubního lékaře. Naše zubní ordinace přistupuje k dětským pacientům zcela individuálně. Pokud Vaše dítě nemá doposud žádnou zkušenost s návštěvou dětského zubaře, snažíme se o to, aby si z první návštěvy neodneslo negativní zážitky. Pokud je již nutný zákrok, dítěti je vše srozumitelně vysvětleno. Součástí naší dětské stomatologie je i pravidelná ústní hygiena včetně stanovení správných hygienických i vhodných stravovacích návyků.

Správná péče o zuby Vašich dětí

Dětského zubaře byste měli navštěvovat pravidelně a na dětské preventivní prohlídky docházet dvakrát ročně, a to každých šest měsíců. Mléčné zuby hrají důležitou úlohu při žvýkání potravy, ovlivňují vývoj čelistí, postavení stálých zubů i rozvoj řeči a tvoření slov. Proto je nutné o mléčné zuby pečovat a zabraňovat jejich předčasné ztrátě. Stejně jako u dospělých je důležitá správná ústní hygiena. Doporučujeme pečovat o dětské zoubky již v batolecím věku. Čištění mléčných zubů by nejprve měli provádět rodiče. Pro první zoubky je nejvýhodnější čištění malými kroužky téměř na místě. Nemělo by způsobovat bolest zubů a být nikterak nepříjemné. Pokud se dítěti protiví používání zubní pasty, pro začátek stačí jen kartáček a voda. Postupem času by péči o zuby mělo převzít samo dítě.

Dětský zubní kartáček

K prvnímu čištění dětských zoubků doporučujeme využít silikonové kartáčky. Ty se dají pro větší bezpečí navléci na prst. Dětské zubní kartáčky a zubní pasty jsou předpokladem správné péče o chrup Vašeho dítěte. Ústní dutina dítěte je mnohem citlivější a kvůli teprve začínajícímu růstu mléčných zoubků je důležité věnovat pozornost správné tvrdosti vláken. Kartáčky pro děti by měly mít čisticí část co nejmenší, aby se s ním dalo v drobných dětských ústech manipulovat. Pro děti je ideální větší držátko pro lepší uchopení.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Pavel Trantina

Ačkoliv pouze rok po škole, je vidět že zahraniční stáže mu daly hodně. Ať už na pohotovosti, kde mi pomohl poprvé, nebo později na klinice, kde mi trpělivě dvě hodiny čistil zubní kanálky, vždy měl velmi citlivý, profesionální přístup. S moderním vybavením ordinace je téměř srostlý. A sestřička je navíc velká humoristka. :)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >