Zubní implantáty

Jedná se o umělé náhrady chybějících zubů, které jsou umístěné přímo v čelisti. Zubní implantáty jsou nejmodernějším způsobem, jak doplnit chybějící vlastní zuby v jakémkoli rozsahu. Pro pacienta se jedná o nejestetičtější řešení v oblasti zubních náhrad.

Šroubovat nemusí jen řemeslník

Zubní implantát je v podstatě kovový šroub, který se zavádí do kosti namísto ztraceného vlastního zubu. Po zahojení se opatřuje korunkou, takže výsledkem je dokonalá rehabilitace všech funkcí zubu. Zubní implantáty jsou vyrobeny z titanu, případně z titanové slitiny, a nejčastěji mají tvar šroubku, destičky nebo cylindru.

Větší část implantátu, takzvaná fixtura, je zakotvena v čelistní kosti, menší část tvoří v dutině ústní pilíř, na který je připevněna umělá zubní korunka nebo můstek.

Před zákrokem

Stejně jako u většiny stomatologických zákroků i zde je důležitá dokonalá ústní hygiena. Pro zavedení implantátu je rovněž potřeba dostatek kostní tkáně, kterou je v případě její absence nutné chirurgicky přenést z jiné části ústní dutiny. Toto vyplnění čelisti se nazývá augmentace. Uvedená příprava je nezbytná pro zajištění stability implantátu a zároveň zachová estetický vzhled Vašich úst.

Implantace je drobný chirurgický zákrok a jeho provedení je díky moderním anestetikům zcela bezbolestné. Po intraorálním vyšetření, zhodnocení rentgenových snímků a na základě anamnézy pacienta posoudíme, zda je implantát v daném případě vhodným řešením.

Naše chirurgie nebolí

Samotný zákrok provádíme v lokální anestezii, která znecitliví operovanou část Vaší ústní dutiny zhruba na 2 hodiny. Provedeme drobný řez, čímž se odkryje kost v místě, kde budeme zubní implantát zavádět. Pomocí speciálních rotačních nástrojů kalibrovaných podle zvoleného implantátu do kosti navrtáme otvor, do kterého našroubujeme vybraný implantát. Na závěr místo opět sešijeme a provedeme rentgenovou kontrolu správnosti zavedení implantátu. Časová náročnost nekomplikovaného výkonu se pohybuje kolem 30 minut.

Péče o zubní implantáty

Po samotném ošetření je důležité i nadále o zubní implantát náležitě pečovat, aby jeho vhojení proběhlo bez komplikací. Předpokladem je dentální hygiena a čištění implantátů pomocí speciálního zubního i mezizubního kartáčku, popřípadě dentální nitě. Pro podrobnější informace týkající se správného čištění chrupu využijte naši poradnu.

Náš stomatolog bude rovněž při dalších návštěvách sledovat stav implantátu a odhalí případné komplikace, protože pouze účinná a včasná terapie zamezí vyloučení implantátu jako cizího tělesa. Životnost zubního implantátu není nikterak omezena a v průměru se i po deseti letech pohybuje nad 90 % svého stavu. I tak je pro jeho uchování vhodné se vyvarovat časté konzumaci tvrdých potravin a dodržovat pečlivou péči o zuby.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Benjamin

Můj čtyřletý kluk nikdy nenechal zubaře, aby se mu podíval do pusy natož aby mu něco vyšetřil nebo dokonce vyvrtal. V téhle ordinaci mají lidi s výborným přístupem. Od recepční, sestřičku po doktora. Doktor byl úplně v klidu, nepospíchal, na syna netlačil a pomalu si ho získal. Dokonce jsme zvládli i několik plomb (jo, je to smůla, ale měl kazy). Je to vážně “rodinná ordinace”.
Hodnoceno na: movetoprague.com

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >