Zubní implantáty

Jedná se o umělé náhrady chybějících zubů, které jsou umístěné přímo v čelisti. Zubní implantáty jsou nejmodernějším způsobem, jak doplnit chybějící vlastní zuby v jakémkoli rozsahu. Pro pacienta se jedná o nejestetičtější řešení v oblasti zubních náhrad.

Šroubovat nemusí jen řemeslník

Zubní implantát je v podstatě kovový šroub, který se zavádí do kosti namísto ztraceného vlastního zubu. Po zahojení se opatřuje korunkou, takže výsledkem je dokonalá rehabilitace všech funkcí zubu. Zubní implantáty jsou vyrobeny z titanu, případně z titanové slitiny, a nejčastěji mají tvar šroubku, destičky nebo cylindru.

Větší část implantátu, takzvaná fixtura, je zakotvena v čelistní kosti, menší část tvoří v dutině ústní pilíř, na který je připevněna umělá zubní korunka nebo můstek.

Před zákrokem

Stejně jako u většiny stomatologických zákroků i zde je důležitá dokonalá ústní hygiena. Pro zavedení implantátu je rovněž potřeba dostatek kostní tkáně, kterou je v případě její absence nutné chirurgicky přenést z jiné části ústní dutiny. Toto vyplnění čelisti se nazývá augmentace. Uvedená příprava je nezbytná pro zajištění stability implantátu a zároveň zachová estetický vzhled Vašich úst.

Implantace je drobný chirurgický zákrok a jeho provedení je díky moderním anestetikům zcela bezbolestné. Po intraorálním vyšetření, zhodnocení rentgenových snímků a na základě anamnézy pacienta posoudíme, zda je implantát v daném případě vhodným řešením.

Naše chirurgie nebolí

Samotný zákrok provádíme v lokální anestezii, která znecitliví operovanou část Vaší ústní dutiny zhruba na 2 hodiny. Provedeme drobný řez, čímž se odkryje kost v místě, kde budeme zubní implantát zavádět. Pomocí speciálních rotačních nástrojů kalibrovaných podle zvoleného implantátu do kosti navrtáme otvor, do kterého našroubujeme vybraný implantát. Na závěr místo opět sešijeme a provedeme rentgenovou kontrolu správnosti zavedení implantátu. Časová náročnost nekomplikovaného výkonu se pohybuje kolem 30 minut.

Péče o zubní implantáty

Po samotném ošetření je důležité i nadále o zubní implantát náležitě pečovat, aby jeho vhojení proběhlo bez komplikací. Předpokladem je dentální hygiena a čištění implantátů pomocí speciálního zubního i mezizubního kartáčku, popřípadě dentální nitě. Pro podrobnější informace týkající se správného čištění chrupu využijte naši poradnu.

Náš stomatolog bude rovněž při dalších návštěvách sledovat stav implantátu a odhalí případné komplikace, protože pouze účinná a včasná terapie zamezí vyloučení implantátu jako cizího tělesa. Životnost zubního implantátu není nikterak omezena a v průměru se i po deseti letech pohybuje nad 90 % svého stavu. I tak je pro jeho uchování vhodné se vyvarovat časté konzumaci tvrdých potravin a dodržovat pečlivou péči o zuby.

Cena zákroku a možnosti objednání

Naše reference

Aida

V květnu loňského roku jsme se s rodinou přestěhovali do Prahy a já jsem hledala dobrou zubařskou ordinaci, ve které by mluvili Anglicky, měli dentální hygienistku a objednávací doba by nebyla delší než 3 týdny. Přes server pro cizince žijící v Praze jsem se dozvěděla o této ordinaci a byla jsem nadšená!!! Můj manžel, já i naše děti chodíme na pravidelné prohlídky a pokud je potřeba i na plomby. Jsme také moc spokojeni s dentální hygienistkou. Mluví plynule Anglicky, školila se v Americe a je moc příjemná. Tuto ordinaci vřele doporučuji.
Hodnoceno na: movetoprague.com

Pavel Trantina

Ačkoliv pouze rok po škole, je vidět že zahraniční stáže mu daly hodně. Ať už na pohotovosti, kde mi pomohl poprvé, nebo později na klinice, kde mi trpělivě dvě hodiny čistil zubní kanálky, vždy měl velmi citlivý, profesionální přístup. S moderním vybavením ordinace je téměř srostlý. A sestřička je navíc velká humoristka. :)
Hodnoceno na: znamylekar.cz
Klíčová slova:

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >