Časté dotazy

Naši specialisté odpovídají na nejčastější dotazy a poskytují konzultace všem pacientům.

Paradentóza je pokročilé stádium zánětu dásně a dalších tkání, které drží zub na svém místě. Je to bakteriální infekce, která dlouhou dobu probíhá nepozorovaně. Kromě dásní parodontóza likviduje vlákna spojující povrch kořene s dásní a také kost, která zaručuje stabilitu zubu. Celý tento systém je při parodontóze postižen, a proto parodontóza často končí ztrátou celého zubu.

Parodontitis se dá léčit, ale nedá se vyléčit. Pokud je u člověka diagnostikována parodontóza, její stav se dá léčbou stabilizovat a zlepšit. Tato léčba spočívá v důkladném odstranění zubního kamene, který je usazen na povrchu kořene pod dásní a následném ohlazení povrchu kořene.

Paradentóza, parodontóza též parodontitida je jedno z nejčastějších infekčních onemocnění v ČR. Je způsobena dlouhodobým hromaděním zubního plaku, který není dostatečně dobře odstraněn z povrchu zubu (často v mezizubní).

NE! Parodontitis není dědičná! Pro spoustu pacientů by to sice byla vhodná „výmluva“, ale naprostá většina parodontálních poškození je způsobena nedostatečnou hygienou a s tím spojenou přítomností bakterií v neodstraněném plaku.

Můžete ji mít! Krvácení dásní je jedním z hlavních příznaků onemocnění dásní. Ať už se jedná a první stupeň tzv. gingivitidu nebo pokročilý zánět, kdy už vzniká hluboký prostor povrchem zubu resp. kořene zubu a dásní, vždy si tento stav vyžaduje léčbu.

Ano, můžete předejít vzniku parodontózy. A to tak, že budete dennodenně udržovat výbornou úroveň ústní hygieny. Necháte si poradit od dentální hygienistky, jaké pomůcky jsou pro Vás nejvhodnější, jak je máte používat a kde jsou Vaše slabá místa.

Ano. Nejvhodnější způsob čištění, který pomáhá proti gingivitidě (zánětu dásně) a návazně i proti parodontóze je ten, kdy vlákna zubního kartáčku stočíme tak, aby mířila do prostoru mezi dásní a povrchem zubu u krčku.

Parodontóza se léčí důkladným vyčištěním oblasti dásňového žlábku a ohlazením celého povrchu kořene, který byl obalen zubním kamenem.

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.

Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

Pohotovost: mimo ordinační hodiny po telefonické dohodě.

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >