Dentální hygiena

Jedná se o preventivní činnost, kterou provádí nejčastěji dentální hygienistka. Dentální hygiena je důležitou součástí preventivní stomatologie a předchází celé řadě komplikací, zejména zubnímu kazu, zánětu dásní a parodontóze.

V čem dentální hygiena spočívá

Dentální hygiena je stomatologickým oborem, který vznikl na počátku 20. století a v současnosti představuje nedělitelnou složku moderní stomatologie. Dnes jsou již také prokázány souvislosti mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Jedině správnou a pravidelnou péčí o zuby lze zajistit dlouhodobé zdraví ústní dutiny.

Dentální hygiena zahrnuje do svého programu zejména nácvik domácí péče o chrup. I přes fakt, že současná stomatologie je moderní, nejlepší je dodržovat pravidla preventivní zubní péče. Dobrých návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez podrobné profesionální rady nebo pomoci.

Jak na dentální hygienu

Řádná domácí péče o zuby založená na informacích a instruktáži od naší hygienistky je nejlepším předpokladem, jak si zajistit dlouhodobě zdravé zuby. S dentální hygienou začínáme již v dětském věku, kdy děti naučíme, jak o své zuby správně pečovat.

Pravidelné profesionální čištění zubů společně s domácí péčí spolehlivě snižuje výskyt zubního kazu, zabraňuje onemocnění parodontu a je tudíž nejlepším modelem, jak udržet zdravé a krásné zuby po celý život. O správném čištění zubů se můžete dočíst více v naší poradně .

Průběh zákroku

Komplexní dentální hygiena začíná vyšetřením měkkých tkání dutiny ústní. Speciální péče je věnována místům, kde se vyskytuje plak a zubní kámen. Celou prohlídku Vašich úst můžete sledovat na monitoru prostřednictvím intraorální kamery.

Naše dentální hygienistka Vám poté dopodrobna objasní původ případného onemocnění a na požádání s Vámi před jakýmkoliv dalším zákrokem prodiskutuje varianty následného postupu. Pomocí kyret, ultrazvuku a speciálních ručních nástrojů se zlatými hroty Vám zajistíme odstranění zubního kamene nad i pod dásní. Součástí poskytované dentální hygieny je rovněž odstranění pigmentací metodou Air-flow.

Samozřejmostí našeho ošetření je fluoridace, tedy lokální aplikace fluoridového gelu.

Odstranění zubního kamene ( zmineralizovaný zubní povlak)

Používáme ultrazvukový přístroj od firmy Mectron. Ultrazvuková koncovka má zaoblené hrany a několik různých tvarů. Podle stavu dásní pacienta a množství zubního kamene vybereme nejvhodnější koncovku.

Přesným a šetrným pohybem obkroužíme každý zub nad dásní i pod dásní. Koncovka se jemně rozkmitá a vibracemi rozráží zubní kámen pevně uchycený na povrchu zubů. Koncovka je během ošetření vydatně chlazená jemným vstřikováním vody, aby se zabránilo přehřátí zubu. Pro dočištění nebo odstranění zubního kamene v obtížněji dostupných místech používáme ruční nástroje od firmy Hu –Friedy

Odstranění pigmentací (černé, hnědé, žluté povlaky z potravin, tabákových výrobků, vína atd.)

Používáme přístroj Air-Flow od firmy Mectron. Proud vody, vzduchu a jemných částeček čistícího prášku, který pod tlakem tryská z koncovky přístroje na povrch zubu perfektně odstraní pigmentace způsobené kávou, čajem, cigaretami apod.

Před ošetřením Air-Flow je nutná příprava – tvář pacienta se izoluje vatovými válečky, na oči pacientovi nasadíme ochranné brýle, abychom zamezili vniknutí prášku do očí. Klientův oděv překryjeme ochranným pláštěm. Leštícím kartáčkem nebo gumičkou a leštící pastou od firmy Kerr dokončíme zaleštění a vyhlazení drobných nerovností na zubech.

Ukázky výkonů

Dentální hygiena

Dentální hygiena

Naše reference

alena andryskova

Vynikajici zubar, ktery osetruje zcela bezbolestne. Doporucuji.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Pacient

Když čtu názor paní Markéty, mám pocit, že to není tentýž lékař. Jelikož jsem se nestaral o své zuby, následky mé lenosti odstranil až pan doktor ve své ordinaci na Praze 7. Příjemné prostředí, špičkové vybavení, milé recepční a usměvavá sestřička. A abych zhodnotil i práci pana doktora, má kvalitní vzdělání, profesionální přístup a nekonečnou trpělivost při zákrocích. Paní Markéta, doporučuji Vám návštěvu pana zubaře přímo v jeho ordinaci a uvidíte, že když jsou dobré podmínky, i ošetření vypadá jinak.
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >