Dentální hygiena

Jedná se o preventivní činnost, kterou provádí nejčastěji dentální hygienistka. Dentální hygiena je důležitou součástí preventivní stomatologie a předchází celé řadě komplikací, zejména zubnímu kazu, zánětu dásní a parodontóze.

V čem dentální hygiena spočívá

Dentální hygiena je stomatologickým oborem, který vznikl na počátku 20. století a v současnosti představuje nedělitelnou složku moderní stomatologie. Dnes jsou již také prokázány souvislosti mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Jedině správnou a pravidelnou péčí o zuby lze zajistit dlouhodobé zdraví ústní dutiny.

Dentální hygiena zahrnuje do svého programu zejména nácvik domácí péče o chrup. I přes fakt, že současná stomatologie je moderní, nejlepší je dodržovat pravidla preventivní zubní péče. Dobrých návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez podrobné profesionální rady nebo pomoci.

Jak na dentální hygienu

Řádná domácí péče o zuby založená na informacích a instruktáži od naší hygienistky je nejlepším předpokladem, jak si zajistit dlouhodobě zdravé zuby. S dentální hygienou začínáme již v dětském věku, kdy děti naučíme, jak o své zuby správně pečovat.

Pravidelné profesionální čištění zubů společně s domácí péčí spolehlivě snižuje výskyt zubního kazu, zabraňuje onemocnění parodontu a je tudíž nejlepším modelem, jak udržet zdravé a krásné zuby po celý život. O správném čištění zubů se můžete dočíst více v naší poradně .

Průběh zákroku

Komplexní dentální hygiena začíná vyšetřením měkkých tkání dutiny ústní. Speciální péče je věnována místům, kde se vyskytuje plak a zubní kámen. Celou prohlídku Vašich úst můžete sledovat na monitoru prostřednictvím intraorální kamery.

Naše dentální hygienistka Vám poté dopodrobna objasní původ případného onemocnění a na požádání s Vámi před jakýmkoliv dalším zákrokem prodiskutuje varianty následného postupu. Pomocí kyret, ultrazvuku a speciálních ručních nástrojů se zlatými hroty Vám zajistíme odstranění zubního kamene nad i pod dásní. Součástí poskytované dentální hygieny je rovněž odstranění pigmentací metodou Air-flow.

Samozřejmostí našeho ošetření je fluoridace, tedy lokální aplikace fluoridového gelu.

Odstranění zubního kamene ( zmineralizovaný zubní povlak)

Používáme ultrazvukový přístroj od firmy Mectron. Ultrazvuková koncovka má zaoblené hrany a několik různých tvarů. Podle stavu dásní pacienta a množství zubního kamene vybereme nejvhodnější koncovku.

Přesným a šetrným pohybem obkroužíme každý zub nad dásní i pod dásní. Koncovka se jemně rozkmitá a vibracemi rozráží zubní kámen pevně uchycený na povrchu zubů. Koncovka je během ošetření vydatně chlazená jemným vstřikováním vody, aby se zabránilo přehřátí zubu. Pro dočištění nebo odstranění zubního kamene v obtížněji dostupných místech používáme ruční nástroje od firmy Hu –Friedy

Odstranění pigmentací (černé, hnědé, žluté povlaky z potravin, tabákových výrobků, vína atd.)

Používáme přístroj Air-Flow od firmy Mectron. Proud vody, vzduchu a jemných částeček čistícího prášku, který pod tlakem tryská z koncovky přístroje na povrch zubu perfektně odstraní pigmentace způsobené kávou, čajem, cigaretami apod.

Před ošetřením Air-Flow je nutná příprava – tvář pacienta se izoluje vatovými válečky, na oči pacientovi nasadíme ochranné brýle, abychom zamezili vniknutí prášku do očí. Klientův oděv překryjeme ochranným pláštěm. Leštícím kartáčkem nebo gumičkou a leštící pastou od firmy Kerr dokončíme zaleštění a vyhlazení drobných nerovností na zubech.

Ukázky výkonů

Dentální hygiena

Dentální hygiena

Naše reference

Ščepánková Nikola

Pana doktora navštevuji víc než rok na Praze 7 a jsem moc spokojená. Pan doktor je ochotný, během ošetření velice citlivý, vše dopodrobna vysvětlí a je vidět, že má o pacienty zájem. Prostředí ve kterém pracuje je moderně vybaveno a ostatní personál je taky příjemný. Doporučuji!
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Pavel Trantina

Ačkoliv pouze rok po škole, je vidět že zahraniční stáže mu daly hodně. Ať už na pohotovosti, kde mi pomohl poprvé, nebo později na klinice, kde mi trpělivě dvě hodiny čistil zubní kanálky, vždy měl velmi citlivý, profesionální přístup. S moderním vybavením ordinace je téměř srostlý. A sestřička je navíc velká humoristka. :)
Hodnoceno na: znamylekar.cz

Následující stránka: 

   

Kontakty

COOL LOOK s.r.o.


Dobrovského 40, Praha 7


Po - Pá: 8.00 - 20.00

tel.: +420 725 961 588


recepce@cool-look.cz


Zobrazit detaily >